Yüksek Lisans Tez Danışmanlığı

Yüksek Lisans Tez Danışmanlığı Nedir?

Yüksek lisans tez danışmanlığı, lisans programını başarı ile  tamamlayan öğrencilerin almış oldukları daha ileri seviyedeki bir akademik eğitim programıdır. Yüksek lisans, tezli yüksek lisans ve tezsiz yüksek lisans olmak üzere iki bölüme ayrılmaktadır. Tezli yüksek lisans; öğrencinin bilimsel ve akademik olarak daha derin ve daha kapsamlı araştırma yöntemlerini kullanarak bilgiye erişme, bilgiyi analiz etme, sentez yapma, derleme, yorumlama ve değerlendirme yeteneği kazanmasını sağlayan lisans programıdır. 

        Tezsiz yüksek lisans ise; öğrenciye mesleki konularda bilgi kazandırarak bu bilginin uygulamada nasıl kullanılacağını göstermek amacıyla uygulanan lisans programıdır.Tezli yüksek lisans programının normal süresi dört yarı dönem olup, program en fazla altı yarı dönem süresinde tamamlanmalıdır. Tezsiz yüksek lisans programının süresi, en az iki yarı dönem, en fazla üç yarı dönemdir. Tezli yüksek lisans ve tezsiz yüksek lisans sürecinin öğrenci tarafından doğru yürütülebilmesi için mutlaka tez danışmanı belirlenmelidir.  Çalışmalar; tez danışmanı ile uyumlu ve interaktif olarak yürütülmelidir.

Yüksek Lisans Tez Danışmanlığının Amacı Nedir?

        Tez danışmanı, akademik açıdan gerekli yönlendirmeler yaparak tez hazırlama sürecindeki yüksek lisans tezinin  doğru şekilde yapılmasını sağlamalıdır. Akademik olarak doğru temeller üzerinde başlamayan bir tez hazırlama süreci, daha sonra telafi edilemeyeceğinden; öğrenciye zaman, emek ve motivasyon kaybı yaşatabilir. Hatta öğrencilerin belirlenen süre içerisinde tamamlayamadıkları yüksek lisans tezleri/bitirme projeleri nedeniyle; öğrencilerin tezli yüksek lisans veya tezsiz yüksek lisans programlarından ilişikleri kesilebilir. Bu tür problemlerin yaşanmaması adına; kurum olarak sürecin ne kadar önemli olduğunun ve neler yapılması gerektiğinin bilincindeyiz.

         Yüksek lisans tez danışmanlığı, sizler için hayati öneme sahiptir ve kesinlikle tecrübesiz kişilere teslim edilmemelidir. Değişim Akademi Tez Danışmanlık olarak,  sizlere en iyi hizmeti sunmayı garanti ediyoruz. Siz de kaliteli,  güvenilir, profesyonel ve hızlı akademik danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız sitemizde yer alan   “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz yeterli olacaktır. Talebiniz bize ulaştıktan sonra uzman ekibimiz tarafından değerlendirilecek ve en uygun çözüm önerileri ile kısa sürede size dönüş sağlanacaktır.

[]
1 Step 1
Talep Formu
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right