Işıl MUSLUER – Hipnoz ve NLP Uzmanı

Untitled  copy
Serkan Özdemir-Uzman Dil Konuşma Terapisti
25 Mart 2019
BeyzaERGEN UzmanKlinikPsikolog
Beyza ERGEN – Uzman Klinik Psikolog
22 Kasım 2019

Işıl MUSLUER – Hipnoz ve NLP Uzmanı

isil

Işıl MUSLUER – Hipnoz ve NLP Uzmanı, Dr.Richard Bandler( * ) ve “The Society of NLP™” Lisanslı Uluslarası Uluslarası NLP Eğitmeni

Işıl Musluer merkezimizde bireysel NLP seansları, şirketlere yönelik kurumsal NLP danışmanlık hizmetleri ve sertifika eğitimleri sunabilmektedir.

Işıl Musluer, Dr. Richard Bandler ve “The Society of NLP™” Lisanslı Uluslarası Uluslarası NLP Eğitmenidir. Bu ünvan dünyada son derece az kişide bulunmaktadır. Dr. Richard Bandler dünyada NLP’yi ilk geliştiren kişidir. Işıl Musluer’in Richard Bandler ve “The Society of NLP” sertifikası ile sunduğu NLP eğitimleri tüm dünyada tanınmakta ve NLP Danışmanlığı yapılmasına imkan sağlamaktadır. Sertifikalar bizzat Richard Bandler’dan ıslak imzalı olarak gelmektedir. (Eğitim almak isteyenlerin merkezimize başvurmalarını rica ederiz)

Işıl Musluer hipnoz uzmanı olmakla birlikte merkezimizde hipnoz yapmamakta, bireysel NLP seansları düzenlemektedir.

Işıl Musluer’in bireysel NLP seanslarında, kişilerin kendi potansiyellerinin tam olarak ortaya çıkmasını kısıtlayan unsurların yerine gerçek potansiyellerini kullanabilmelerine imkan tanıyan teknikler öğretilmekte ve yerleştirilmektedir.

Bu çalışmalarda, sorunların “NEDEN” ortaya çıktıklarına değil, “NASIL” ortaya çıktıklarına odaklanılmaktadır. Sorunların ele alınış tarzı bir psikoterapi seansındaki gibi geçmişin derinlerine inmeyi gerektirmez ve detaylı anlatma içermez. Sorunun ortadan kaldırılmasına yönelik mekanizmaları kişinin kendisinin geliştirmesi ve kullanabilmesi sağlanır. İçgüdüsel tepkilerin de izlenebildiği, son derece rahatlamış (tıpkı yoga ya da meditasyon yaparken olduğu gibi) bir zihin durumunda çalışılır. NLP çalışmalarında herhangi bir teşhis veya buna bağlı olarak bir tedavi prosedürü uygulanması gerekmemektedir. Bu sebepten dolayı, kişiye herhangi bir zarar verilmesi mümkün değildir. Alınabilecek en olumsuz sonuç tekniklerin yeterince etkili olmamasıdır; ki bu durumda da binlerce NLP tekniğinden danışanlara daha iyi uyabilecek olanları uygunmaya devam edilerek sonuç almaya yönelinir. Genellikle NLP ile son derece hızlı ve olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

NLP’nin bu çalışma mekanizması sebebiyle, sonuç tedavi edici etki yapsa bile (tıpkı konsere gitmenin ya da resim yapmanın depresyona edavi edici etki etmesi gibi), NLP bir terapi yöntemi değil, bir eğitim yöntemidir. Tüm dünyada NLP bu şekilde sınıflandırılmaktadır. Bu sebepten dolayı da, iyi bir NLP uzmanının psikiatrist ya da psikolog olması gerekmez; iyi bir psikiatrist ve psikoloğun da, eğitim almadığı takdirde NLP’yi iyi uygulayabileceği söylenemez. NLP bilgi ve becerisi için uluslararası kabul gören bir eğitim geçmişi, sertifikasyonları ve uygulama tecrübesi gerekir.

Genel olarak NLP ile kişilerin hayatlarını sınırlandıran sorunların ortadan kaldırılması ve gerçek potansiyellerinin ortaya çıkarılabilmesine yönelik her alanda çalışılabilmektedir. Sonuçlar hızlı ve etkilidir. Kişinin kendi rızası ve arzusu ile çalışma yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için lütfen merkezimizi arayınız.