Literatür Tarama Danışmanlığı

Literatür Tarama Nedir?

Literatür tarama, mevcut olan kaynaklar içerisinde belirlenmiş bir konu üzerinde yapılan detaylı araştırma sonucu o konuya ait verilerin sistemli biçimde toplanması sürecidir. Belirlenen herhangi bir konunun hazırlanabilmesi için konu ile ilgili kaynakların tespit edilerek uygun ve hazır hale getirilmesi gerekir. Akademik bir çalışmaya  öncelikle konu başlığı tespiti yapılarak başlanır. Konu tespiti yapıldıktan sonra çalışmanın bilimsel ve akademik temellere göre hazırlanması, literatür tarama aşaması ile sağlanır. Literatür tarama; kitaplar, yayınlanmış makaleler, her türlü bilimsel içerikler, internet üzerinden ulaşılan kaynaklar, web siteleri, kütüphaneler ve çeşitli büyük veri tabanları aracılığıyla yapılabilmektedir. 

      Ön Lisans, Lisans, Tezsiz Yüksek Lisans, Tezli Yüksek Lisans, Doktora, Makale ve Bildiri Çalışmaları ile ilgili ihtiyacınız olan her türlü literatür taraması; alanında uzman ekibimizle yapılıp belirlenen süre içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir. Literatür taraması ile elde edilen yabancı menşeli kaynakların çevirileri her dilden (70 dilde) talebiniz doğrultusunda ve alanında uzman akademik personelimizce yapılabilmektedir.

      Literatür taraması ile ilgili danışmanlık hizmeti almak için  “Talep Formunu”   doldurup bize iletmenizle eşzamanlı olarak ilgili uzman ekibimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

[]
1 Step 1
Talep Formu
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right