İstanbul Anadolu Yakası Psikolog

aile terapisti
Aile Terapisti Desteği Etkili Midir?
5 Şubat 2021
Sağlıklı İlişkiler Ve Sosyal Hayat
Sağlıklı İlişkiler Ve Sosyal Hayat
19 Şubat 2021

İstanbul Anadolu Yakası Psikolog

Yaşamda karşılaşılan sorunlar bazen ruhsal olarak insanlar üzerinde derin düzeyde etkiler bırakabilmektedir. Bu sorunları irdelemeden ve detayına inmeden yaşama devam etmek her bakımdan bireylerin yaşam kalitelerini düşürebilmektedir.

İçinden çıkılması zor ruhsal sorunların üstesinden gelmek için bunların fark etmek ve bu konuda alanında uzman olan bir psikologdan destek almak gerekir. Eğer bu yönde bir girişimde bulunursa ancak o çerçevede insan yaşamına daha anlamlı ve memnun bir şekilde devam edebilir.

Konusunda uzman psikolog, psikiyatr ve terapistin yer aldığı Değişim Terapi bünyesinde oldukça iyi kalitede hizmetler insanlara sunuluyor. İstanbul Anadolu yakası psikolog hizmetleri kapsamında bu kurumdan birbirinden farklı sorunlara yönelik destekler alınabiliyor.

Terapi Hizmetleri

İnsanlar yaşamda karşılaştıkları sorunlara yönelik farklı türden terapiler alma ihtiyacı içerisinde olabilmekteler. Değişim Terapi hizmetleri içerisinde her duruma uygun şekilde bir terapi türü yer alıyor.

  • Bireysel terapiler,
  • Aile ve çift terapileri,
  • Çocuk ve ergen terapileri,
  • Oyun terapileri,

Her biri oldukça önemli olan bu terapi türleri kapsamında gerekli destekleri daima alanında tecrübesi, deneyimi ve bilgisi olan kişilerden almak gerekiyor. Değişim Terapi uzmanları her bir alana özgü şekilde iyi bir tecrübeye sahip bulunuyorlar.

Bireysel Terapiler

Bireysel terapiler günümüzde en çok fayda sağlanan terapi türlerinin ilk sırasında yer almaktadır. Bu terapi türünde birbirinden farklı konular yer alabilmektedir. Bireylerin yaşamda kendilerini özgüvensiz hissetmeleri veya yaşadıkları bir travma sonrası yaşam kalitelerinin düşmesi bunlardan bazılarıdır. Bireysel terapiler bu tarz durumlarda kişilere olumlu yönde bakış açıları kazandırılması için yapılmaktadır.

Aile Terapileri

Aile terapisi yine en değerli olan terapi türlerinden biridir. Bu terapiler aile için geçimsizlik ve çeşitli türden anlaşmazlıkların çözümlenmesi amacıyla aile bireylerine verilir. Değişim Terapi bünyesinde uzman kişilerden kaliteli bir şekilde aile terapisi hizmetleri alınabilmektedir.

Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocukların yaşamda geleceğe en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için daima karşılaştıkları sorunları aşmış olarak yaşamlarına devam etmeleri gerekir. Bazen ergenlik dönemlerindeki çocuklar da karşılaştıkları sorunlara nasıl tepkiler vermeleri gerektiğin bilemeyebiliyorlar.

Bu durum ise ruhsal manada birtakım yaraları çocuk üzerinde oluşturabiliyor. Ancak doğru terapi teknikleriyle çocukların da kendilerini bu anlamda iyileştirmeleri mümkün olabiliyor.