HİPNOTERAPİ

Özel Eğitim
ÖZEL EĞİTİM
25 Mart 2019
NLP Nedir
NLP Nedir?
25 Mart 2019

HİPNOTERAPİ

Hipnoterapi
istanbul hipnoterapi nasıl yapılır tedavi en iyi hipnoterapist ataşehir istanbul

Hipnoterapi istanbul’da, en iyi hipnotist ile istanbul ataşehir terapi merkezimizde sizlere destek vermekteyiz.

Hipnoterapi hipnoz ile terapi yöntemidir. Hipnoz ise birini söz, bakış, telkin gibi yöntemlerle belirli bir süre için uyku haline getirmedir. Ancak hipnotik uyku ile doğal uyku birbirinden farklıdır. Hipnotik uyku dışarıdaki bir uyarana karşı tepki verilebilen bir uyku türüyken doğal uykuda bu durum söz konusu değildir. Hipnotist danışan ile bağı kopardığında kişi doğal uykuya geçebilir veya uyanabilir. Yani hipnoz bir nevi bilinçli bir uyku düzenidir.

Hipnoterapi istanbul için en iyi hipnotist istanbul ekibimizle iletişime geçiniz.
Hipnoz esnasında bilinçaltı ön plana çıktığı için terapist, ruhsal konularda danışan ile birlikte daha hızlı yol kat eder ve daha verimli bir ilerleme sağlar. Ancak bu sanıldığı gibi danışanın bilincinden bağımsız bir durum değildir. Yani danışan hipnoz esnasında kendi kararlarını verebilir.

Hipnoterapi İstanbul

Bu yöntem ile ilgili en temel çekincelerden biri de hipnoz esnasında terapistin kişiye istediğini yaptırabileceği yanılgısıdır. Kişi hipnoz esnasında yaptığı veya yapılması söylenen eylemlere karşı direnç gösterebilme kabiliyetine sahiptir. Hatta bu durum zorlansa dahi kişi bu eylemi gerçekleştirmeme direnci ile hipnozdan uyanabilir. Yani hipnoz kişi için tamamen savunmasız bir an olmadığı gibi, kendi kararlarını verebileceği, konuşmak istemediği şeyleri de saklayabileceği bir düzlemdir.

Bu yöntem daha çok ruhsal kökenli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ve ciddi başarılar sağlayan bir tedavi yöntemdir. Konuşma bozuklukları, depresyon, stres, aşırı alkol ve sigara kullanımları gibi sorunlar hipnoterapi ile çalışılabilmektedir. Bunun yanı sıra obezite tedavisinde de hipnoterapi yöntemi kullanılabilmektedir.
Hipnoterapi uygulayan kişi için ciddi bir eğitim ve alt yapı gerekmektedir. Özellikle psikoloji veya tıp alanında uzmanlık gerektiren bu uygulama için önceden iyi bir araştırma yapmak önemlidir.

Uzman Hipnoterapi

ataşehir hipnoterapi hipnoz terapi terapist psikolog en iyi hipnoterapist

Özellikle psikolojik rahatsızlıklar için gidiliyorsa, terapistin alandaki bilgi ve tecrübesi önemlidir. Doğru ve yerinde telkinler ile üstesinden gelinemeyecek psikolojik rahatsızlık yoktur. 
Psikolojik temelli bir rahatsızlık yaşıyorsanız ve nereden başlayacağınızı, nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız hipnoterapi mantıklı bir seçenek olabilir. Yıllardır görülen ve aynı şekilde gelişen rüyalar, uzun süren depresyonlar, nedeni bilinmeyen, bilinmek istenmeyen bunaltılar için en ideal tedavi yöntemlerinden biridir hipnoterapi. Ancak başarılı bir hipnoterapi için kişinin kendi içine dönmeye, geçmişi ile yüzleşmeye hazır olması gerekmektedir. Ancak bu sayede hipnoterapi gerçek başarıya ulaşabilir.

istanbul en iyi hipnotist merkezi olarak hipnoterapi nasıl yapılır tedavisi nasıldır gibi soruları için hipnoterapi fiyatları gibi sorularınız için ataşehir psikolojik terapi merkezimizle iletişime geçiniz randevu alınız.