ÇOCUK TERAPİSİ

Çocukluk hem fiziksel, hem zihinsel hem de ruhsal olarak büyüme ve gelişim gösterdiğimiz çok önemli bir dönemdir.

Çocukluktaki ruhsal gelişim psikolojik faktörlere ve özellikle ebeveyn tutumlarına göre daha çok şekillenmekte olup, çevresel unsurlarla da desteklenmektedir.

Çocuklarında gördükleri psikolojik problemlere dayalı olarak ebeveynler, hem kendi gözlemleri , hem de çevre yada okulların şikayetleri doğrultusunda biz çocuk psikologlarına başvurabilirler.

Bu doğrultuda öncelikle anne-babayla yapılan (boşanmış ailelerde ebeveynler yalnız da başvurabilirler) ilk ve çok önemli saydığımız seansın ardından çocukla yapılan gözlem seansları ve arkasından aileyle yapılan geri bildirim seansının ardından oyun terapisi yada tavsiye edilecek tedavilerle yola devam etme yada etmeme kararı verilecektir.

Çocuklar da aşırı hareketlilik, şiddet, tırnak yeme, uyku problemleri, altını ıslatma, okulda uyumsuzluk, otoriteyi tanımama, kardeş kıskançlığı, akademik başarısızlık, dikkat eksikliği ve hiperaktivite , aile içi şiddet, boşanma gibi sorunlar veya şikayetler doğrultusunda  çocuk psikoloğuna başvurabilirsiniz.

Ataşehir Psikolog

İstanbul Ataşehir de  bulunan  Değişim Psikolojik Danışmanlık  Merkezimizde  Uzman Psikolog Ayşe Yanık ile çalışan  Klinik  Uzman Psikologlar, Özel Eğitim  Uzmanı, Dil Terapisti ve Psikiyatr dan oluşan ekibiyle  siz danışanlarına hizmet vermektedir.

Uzman pedagog ve çocuk psikologlarımızla İstanbul Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık  Merkezinde sizlere çocuklarınızın ihtiyacını olan desteği çocuk ve oyun terapisi ile en iyi şekilde sağlıyoruz. (Çocuk psikoloğu istanbul)

Çocuk Psikoloğu İstanbul

Oyun bir çocuğun en önemli işidir. Çocuklar oyun ortamında kendilerini serbestçe ifade ettip, yaşantılarını yansıtırlar ve dış dünyaya farketmeden hazırlık yaparlar. Ayrıca oyun, çocuğun gelişimindeki en önemli araçlardan biridir. Çocuklar oynayarak dış dünyayı tanırlar ve onunla baş etmenin yollarını öğrenirler. Özellikle okul öncesi dönemdeki çocuklar için duygu ve düşüncelerin ifade edilebileceği en uygun ortam oyundur. Çocuğun psikolojik sorunlarını gidermeyi, onun daha uyumlu olması için yardımcı olmayı amaçlayan, çocuk ve terapistin birbirlerini oyun yolu ile etkiledikleri bir yöntemdir. Zeka testleri, çocuk oyunları çocukların gelişiminde ileri yaşamlarında gençlik ergenlik dönemlerinde büyük katkılar sağlayacaktır. Uzman pedagog kadromuz ile psikoloji merkezimizde, evlilik merkezimiz  sizlere birey, aile, çocuk, ergen, boşanma, çocuk gelişimi terapileri konusunda bizimle ataşehirdeki merkezimize iletişime geçiniz.