ÇİFT TERAPİSİ

Çift terapisi’nde, danışan çift terapisti bire bir seansa girer. Bu, danışan ve terapistin beraber çözebileceği problemler için başvurulan temel yöntemlerden biridir.

Çift terapisi için uzman psikolog ekibimizle iletişime geçiniz.

Değişim Terapisi: ÇİFT TERAPİSİ

aile-cift-terapisi-Degisim-terapiDanışan çift ile terapistin birebir seans yaptığı bir terapi yöntemidir. Seanslar 50 dakika olup zaman aralıkları içeriğin yoğunluğuna göre terapist tarafından belirlenir. Bireylerin duygu ve düşüncelerinin birbirleri üzerindeki etkiler bu etkilerin yarattığı problemler çift terapisinin ana temasını oluşturur. Bilindiği üzere yakın çevremizle kurduğumuz ilişkiler, duygu ve fikir alışverişleri bizim tüm yaşamımıza nüfuz eder. Bu ilişkilerde olacak çatışmalar, problemler, iletişim kopuklukları, kişilerin duygu, düşünceleri ve davranışların partnerler veya aile bireyleri üzerindeki etkisi, birlikle ve aynı hareket edebilme sınırları çift terapisini kapsar.

Kullanım alanları

-Evlilik problemleri

-Çift ilişkileri

-Aile ilişkileri

-Ekonomik problemler

-İş problemleri

-Gay-lezbiyen çift problemleri

-Boşanma

-Evlat edinme üvey çocuk –ebeveyn ilişkileri

-Depresyon kaygı bozukluğu

İSTANBUL ÇİFT TERAPİSİ PSİKOLOG

İşte bu noktada; İstanbul Ataşehir de  bulunan  Değişim Psikolojik Danışmanlık  Merkezimizde  Uzman Psikolog Ayşe Yanık ile çalışan  Klinik  Uzman Psikologlar, Özel Eğitim  Uzmanı, Dil Terapisti ve Psikiyatr dan oluşan ekibiyle  siz danışanlarına ergenlik problemleri ile de ilgili hizmet vermektedir.