BİREYSEL TERAPİ

Bireysel terapi’de  danışan terapistle bire bir seansa girer. Bu, danışan ve terapistin beraber çözebileceği problemler için başvurulan temel yöntemlerden biridir.

Değişim Danışmanlık: Bireysel Terapi

Bireysel terapide danışanla terapist birebir seans gerçekleştirirler. Bu seanslar 50 dakika ve haftalık ya da terapistin belirlediği periyotlarda olur. Danışanın sahip olduğu içeriğe göre terapi süresi farklılık göstermektedir. Psikoterapinin en etkin alanlarının başında bireysel terapi gelmektedir. Kişiler terapistleri ile kendi yaşadıkları problemlere çözümler bulabilir, üstüne gitmekten çekindiği bazı sorunlarını terapistinin desteği ile başa çıkabilir hatta kendine bile itiraf etmekten çekindiği bazı problemleri ile yüzleşip daha sağlıklı bir yaşam sürebilir. Bireysel terapinin kişiye sağladığı bu bilinç hayatta karşılaşacağı diğer problemlere karşı daha dirençli ve güçlü durmasını sağlar.

Bireysel terapide çalışılabilecek başlıklar

-Travmalar

-Cinsel taciz ve istismar

-Kayıp, ölüm, ayrılık ve yas süreci

-Engel olunamayan takıntılar

-Sosyalleşme sorunları, asosyallikle ilgili konular

-Çeşitli kişilik bozuklukları

-Özgüven problemleri

-Kontrol edilemeyen öfke

-Kıskançlık

– Kaygı ve anksiyete problemleri

Bu konu başlıklarına dahil olmayan fakat kişinin hayatını zorlaştıran ve çözümlerini aradığı problemlerle de çalışılabilir. Kısacası bireyin cevaplandırmak istediği sorulara çözüm arayan bir terapi yöntemidir bireysel terapi.

 

istanbul psikolog bireysel terapiİstanbul Bireysel Terapi Randevu

İşte bu noktada; İstanbul Ataşehir de  bulunan  Değişim Psikolojik Danışmanlık  Merkezimizde  Uzman Psikolog Ayşe Yanık ile çalışan  Klinik  Uzman Psikologlar, Özel Eğitim  Uzmanı, Dil Terapisti ve Psikiyatr dan oluşan ekibiyle  siz danışanlarına ergenlik problemleri ile de ilgili hizmet vermektedir.

Seanslar 50 dakika süren ve haftalık belirli periyotlar halinde devam eden bir süreçtir. Danışanın sahip olduğu içeriğe göre tedavi süresi farklılık göstermektedir. Yine terapi içeriğinin yoğunluğuna göre haftalık periyotlar, terapist ve danışanın ortak kararı ile değiştirilebilir.